Dlaczego mąż ogląda pornografię?

Dzień dobry, mam problem i nie wiem jak go rozwiązać, mój mąż ogląda dużo porno, masturbuje się często itd.ale ostatnio przekroczył granicę zaufania miłości, chciał się przespać z moją najlepszą przyjaciółką, nie wiem co mam zrobić wiem że po części to jakaś choroba, jestem strasznie załamana czy seks dla niektórych jest ważniejszy od wspaniałego związku bo dodam że mieliśmy wspaniałe życie i w łóżku też, nie wiem jak to wszystko ogarnąć, nie śpię,płaczę bo mimo go nadal kocham, jak wybaczyć?

Możliwe, że Pani mąż ma problem z panowaniem nad impulsami seksualnymi, co jednak nie usprawiedliwia jego poczynań. Pani gniew i żal w tej sytuacji są zrozumiałe. Osoby uzależnione zwykle zgłaszają się do poradni, gdy na skutek swoich destrukcyjnych praktyk odczują poważny dyskomfort. Być może dla Pani męża jest jeszcze zbyt wcześnie na terapię. Proszę dbać o siebie, poszukać wsparcia, pozwolić sobie odczuwać nawet trudne emocje i nie starać się wybaczać za wszelką cenę (np. cenę Pani godności, zdrowia i dobrego samopoczucia).

Nie sposób wskazać jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o to, dlaczego mąż ogląda pornografię i się masturbuje. Jest to w dzisiejszych czasach spory problem: wybieranie masturbacji przy pornografii zamiast seksu z partnerką/partnerem. Ten rodzaj aktywności może wydawać się łatwiejszy i szybszy do wykonania niż seks z żywą, bliską emocjonalnie osobą. Niestety często następuje zbytnie przywiązanie do tego sposobu zaspokojenia potrzeb seksualnych, co prowadzi do kryzysów w związku. Mąż zdecydowanie powinien wybrać się do psychologa-seksuologa, być może dobrym pomysłem byłaby wizyta Państwa obojga, jako pary. Należy omówić kwestię Państwa sfery seksualnej, Państwa pragnień, obaw związanych z seksem. Jest to trudna decyzja i być może mąż nie będzie chętny do takiego kroku. Osoby korzystające z masturbacji przy pornografii nierzadko nie czują problemu, który z tego wynika. Jeśli nie uda się Pani przekonać męża do wizyty psychologicznej (u seksuologa), warto aby zadbała Pani o siebie i uzyskała odpowiednie wsparcie profesjonalisty.
Życzę wszystkiego dobrego.
www.grabowski.gr