Mąż się masturbuje i ogląda pornografię. Co mam o tym myśleć?

Dzien dobry. Moje pytanie dotyczy mojego męża: jesteśmy ze soba od trzech lat, mamy 2,5-roczną córeczkę. Wiadomo, czasami są złe momenty, czasami dobre. Ja mam 24 lata, a mój mąż 26. Czasami gdy wychodzę z domu mąż zasiada do komputera i oglada filmy pornograficzne przy tym się masturbując. Wiem, bo sprawdzam czasami historię i znajduję jakieś ściereczki mokre. My uprawiamy seks moim zdaniem rzadko, tak 2 razy na 2-3 tygodnie. Nie wiem co mam myśleć - czy jestem zła w łóżku? Nie idzie mi nic, bo mam troszkę brzuszka po ciąży, szybko się męczę. Może jest plus tego, że to ogląda i się masturbuje - przynajmniej nie chodzi z innymi do łóżka. Ale szkoda, bo mieszkamy razem i troche dziwnie to wygląda. Proszę o odpowiedź, bo nie wiem, co mam myśleć.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani.

Prawdopodobnie Pani mąż znalazł sposób na rozładowanie napięcia seksualnego. W naszej kulturze masturbacja jest uważana za coś grzesznego (w czym utwierdza nas stanowisko Kościoła Katolickiego). Należy jednak zdawać sobie sprawę, iż z medycznego punktu widzenia jest to fizjologiczna forma pozbycia się napięcia seksualnego.

Oczywiście, może Pani porozmawiać z mężem na ten temat, ale sądzę, że taka rozmowa wprawi w zażenowanie oboje Państwa. Proszę się też zastanowić, czy częstotliwość współżycia w Państwa związku nie zmniejszyła się ostatnio. Nie sądzę natomiast, aby Pani mąż masturbował się, gdyż przestała być Pani dla niego obiektem pożądania.