Uzależnienie u heroiny u 16-letniej dziewczyny

Corka , 16 lat, od przeszlo roku zazywa narkotyki,brala tez heroine.Od 10 dni jest w szpitalu, dokad wyslala ja jej psycholog. We wtorek ma byc wypisana i czekac na terapie leczenia od uzaleznien ( od 3 do 6 miesiecy ,) w domu.Corka powiedziala nam , ze takiego okresu poza szpitalem nie wytrzyma. Co mozemy jako rodzice w tej sytuacji zrobic?

Witam.. ... rozumiem problem. Chyba jedyne co można to po pierwsze poszukać placówki, która zaoferuje córce leczenia w szybszym terminie lub terapeuty, którx podejmie się nieomal codziennych kontaktów z córką - być może taki "szczelny serwis" da szansę córce na dotrwanie. Osobiście jednak skupiłbym się na poszukaniu szybszego leczenia w ośrodku. Pozdrawiam.

Zawsze można spróbować znaleźć inny ośrodek, czasem miejsca znajdują się z dnia na dzień. To ważne aby po szpitalu lub i detoksie szybko trafić na terapię. Jeśli miejsce się nie znajdzie, choć to mało prawdopodobne, proszę spróbować znaleźć terapeutę uzależnień który poprowadzi córkę terapeutycznie do czasu pójścia do Ośrodka.
Na stronie Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii znajdziecie Państwo pełną listę Ośrodków z adresami i telefonami.

Mgr Beata Szymik Psycholog, Zabrze

Proszę udać się do poradni leczenia uzależnień. Może tam leczyć się zarówno córka - należy wcześniej spytać czy przyjmują także osoby niepełnoletnie, jak i państwo jako rodzice mogą znaleźć tam pomoc. Okres oczekiwania na ośrodek jest trudny, ale stanowi też próbę i pozwala realnie spojrzeć na to co się dzieje.

mozna poszukac zamknietego osrodka, gdzie leczy sie uzaleznienia od narkotykow.tam bedzie corce latwiej wytrzymac.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza