Jak pomóc osobie bliskiej, która nie chce pomocy?

Witam mój przyjaciel ma problemy, chciałam pomóc a on nie chce wyłańcza się od ludzi.Pisałam SMS i nic i nawet mój numer zablokował.Jak się widzieliśmy to chciałam żeby mi wyjaśnił.To powiedział że go otaczać i mam się zajądź swoją rodziną.Niewiem jak mam sobie z tym poradzić bo to mnie bardzo boli?

Witam Panią Serdecznie,

Sugerowałabym nie nalegać i przekazać komunikat swojemu Przyjacielowi, że może liczyć na Pani pomoc, kiedy by jej potrzebował...

Życzę Pani wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Dzień dobry,

Jeśli Pani przyjaciel nie chce skorzystać z Pani pomocy, proszę się rozejrzeć wśród innych osób, które On zna i ceni.
Może właśnie istotnym jest, że będzie to ktoś, kto nie jest tak bardzo związany emocjonalnie jak Pani z Przyjacielem. Wielokrotnie jest też tak, że ten kto potrzebuje pomocy musi zrozumieć, że nie jest w stanie sam sobie z tym poradzić, a to wymaga czasu i przemyśleń.

W razie wątpliwości lub pytań zapraszam do kontaktu:
jwyzykowska@vp.pl

Pozdrawiam serdecznie

Witam, warto aby skorzystała Pani z pomocy psychologicznej i porozmawiała o swoich odczuciach związanych z tą sytuacją. Przyjacielowi dać do zrozumienia że jeżeli będzie gotowy do przyjęcia pomocy udzieli mu ją Pani. Być może zwrócić uwagę że może skorzystać z pomocy psychologa jeżeli nie chce angażować Pani w swoje problemy.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl