Lęk przed wymiotowaniem w zatłoczonych miejscach

Mam taki problem,w miejscach zamkniętych gdzie jest wiecej osób odczuwam lek przed wymiotowaniem, ale nie robi mi się niedobrze tylko zaczyna mi serce walić, dusi w gardle i ogarnia mnie panika ze musze stad wyjsc bo czuje ze cos sie stanie.najgorsze ze mam tak nawet bedac ze znajomymi tylko nie jest to takie silne.Rok temu bralam hormony i po tym mi sie to nasiliło,kiedys umialam zapanowac.odmawiam nawet obiadów u rodziny mojego chlopaka bo nie potrafie wysiedziec ze wszystkimi przy stole...

To co Pani opisuje wygląda na zaburzenia lękowe w postaci fobii. Z Pani wypowiedzi wynika, że problemy Pani trwają juŻ dość długo i zdecydowanie negatywnie wpływają na Pani funkcjonowanie w środowisku. Radziłabym skontaktować się z psychologiem terapeutą, aby wspólnie z nim popracować w celu poprawy Pani samopoczucia. Pozdrawiam!

Witam, proponuję aby Pani zgłosiła się do psychoterapeuty, aby znaleźć praprzyczynę takiego nerwicowego zachowania. Proszę też zapytać ginekologa o skutki uboczne hormonów, które Pani przyjmowała. Na pewno potrzebne jest wyciszenie i zrezygnowanie z intensywnego myślenia co się stanie, kiedy zacznę wymiotować. Ta myśl powoduje silny stres, więc trzeba ją wyciszyć i wykasować. Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska

http://psychoterapie-szczecin.pl/