Natrętne myśli o nierzeczywistych wydarzeniach

Witam , mam pytanie ciągle mysle ze coś zrobiłam a tego nie zrobiłam ze spowodowałam wypadek i potraciłam osobe a wiem ze tego nie zrobiłam poprostu chyba sobie wmówiłam co zrobić aby nie myslec o tym

Proszę zgłosić się do psychologa. Podobne natręctwa można leczyć, być może nawet ze wsparciem psychiatry (farmakoterapia). Ich nasilenie może utrudnić znacząco codzienne funkcjonowanie, dlatego warto sobie z nimi poradzić w procesie psychoterapii.

Podłożem natrętnych myśli tego typu jest zazwyczaj lęk. Aby się ich pozbyć należy pozbyć się lęku, który je powoduje. Zazwyczaj niestety źródło lęku pozostaje nieświadome dla osoby, która go przeżywa w związku z czym niezbędna jest terapia psychologiczna. Polecam zatwm udać się do psychologa (najlepiej poznawczo-begawioralnego) w Pani okolicy i wspólnie z nim przepracować ten problem. Proszę także zwrócić uwagę w jakich momentach nasila się ten typ myślenia -dzięki temu skuteczniej będzie mozna odnaleźć żródło problemu. Powodzenia!