Jak pokonać natrętne myśli?

Dzień dobry. Od jakiegoś roku, półtora dopadają mnie urojone i natrętne myśli, np: "że odejdziemy z tego świata", "że zachorujemy" itd, itp. Nie mam pojęcia skąd się wzięły, ponieważ mam cudowne życie i staram się cieszyć każdą chwilą. To wygląda tak jakby mózg się na nie zaprogramował, jak np. na to, że trzeba powiedzieć "dzień dobry" i robi to automatycznie. Równie dobrze mógłby mi wysyłać myśli, że "deszcz pada", ale jednak wysyła te złe. Proszę mi podpowiedzieć jak to pokonać. Pozdrawiam

Witam,
polecam konsultację u psychoterapeuty (na NFZ czy prywatnie). Pozwoli to na zdiagnozowanie pani trudności i określenie ewentualnych możliwości pomocy. Wizyta nie zaszkodzi a może pomóc:) Osobiście polecam terapię poznawczo-behawioralną.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki

Dzień dobry, zachęcam do pełnej diagnozy psychologicznej u psychologa-psychoterapeuty. Diagnoza taka to zazwyczaj kilka (3-5) spotkań po której psycholog postawi wstępną diagnozę i zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.