Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czym się kierować przy wyborze psychologa do dalszej terapii?

Od roku choruję na zaburzenia lękowe z napadami paniki. Byłam u dwóch psychologów. Pierwszy zajął się moją przeszłością i relacjami z ludźmi szukając źródła problemu. Drugi, od strony biologicznej wyjaśnił procesy zachodzące w organizmie podczas napadów. Czy biorąc pod uwagę, że obie wizyty były moimi pierwszymi z tymi psychologami, można powiedzieć, że któryś z nich ma bardziej prawidłowe podejście? Czym się kierować przy wyborze psychologa do dalszej terapii?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Skąd bierze się kobiecy problem "Nie mam się w co ubrać!"

Szanowna Pani, najskuteczniejszą metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia. Musi Pani wiedzieć, że psycholog to nie to samo co psychoterapeuta. Zachęcam Panią do zapoznania się z poniższymi artykułami:

http://psychoterapia.natemat.pl/7837,dramat-jeza-na-szczotce
http://psychoterapia.natemat.pl/127565,jak-wybrac-dobrego-psychoterapeute

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej

0

Witam, wybór psychoterapeuty jest związany z Pani preferencjami i możliwościami. Psycholog, który skupił się na przyczynach zapewne będzie pracował z Panią w dłuższej perspektywie czasowej ale i możliwa będzie głębsza zmiana w Pani funkcjonowaniu psychicznym.Psycholog w drugiej wersji zapewne będzie ukierunkowany na likwidację objawów a więc cele będą bardziej powierzchowne i czas pracy znacznie krótszy.Do Pani należy podjęcie decyzji co jest dla Pani ważniejsze.Pozdrawiam

0

Dzień dobry,
gorąco polecam psychoterapeutów (nie każdy psycholog jest terapeutą), którzy pracują w podejściu poznawczo-behawioralnym. Jest to metoda pracy bardzo skuteczna w pracy z zaburzeniami lękowymi/nerwicowymi. Ważne jest także to jak się pani czuła w kontakcie z tymi osobami, i czy mogłaby z nimi współpracować w terapii.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl

0

Witam serdecznie,

W przypadku zaburzeń lękowych z napadami paniki bardzo wysoką skuteczność leczenia potwierdzoną wieloma wynikami badań ma terapia poznawczo-behawioralna, dlatego radzę Pani poszukać terapeuty, który pracuje właśnie w tym nurcie. Szukając odpowiedniej osoby proszę uwzględnić, czy ukończyła ona 4-letnie podyplomowe szkolenie z psychoterapii poznawczo-behawioralnej.
Pracuję w taki sposób z pacjentami z duża skutecznością dlatego gdyby miała Pani dalsze pytania, chętnie odpowiem.
A tutaj znajdzie Pani więcej informacji o ty, jak szukać terapeuty,
https://martadziekanowska.wordpress.com/2014/09/29/76/

Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska
-----
www.integral.com.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy