Jak pokonać nieśmiałość i brak odwagi?

Dzień dobry. Jak pokonać nieśmiałość? Brakuje mi odwagi i pewności siebie. W jaki sposób zmienić swoje nastawienie na optymistyczne ? Moje dotychczasowe spotkania z psychologiem nie przyniosły pożądanego efektu.

Szanowna Pani, psycholog to nie zawsze psychoterapeuta, tak jak nie każda rozmowa jest terapią. Pani potrzebna jest psychoterapia. Psychoterapia jest najsuteczniejszą metodą leczenia zaburzeń lękowych. Polecam udać się do terapeuty, który ma doświadczenie w psychosomatoterapii (pracy z ciałem, pracy z oddechem). Zachęcam Panią do zapoznania się z podejściem Metasystemowym na stronie:
www.pocieszka.pl

Znajdzie tam Pani również adresy zaufanych specjalistów w pani okolicach.

Polecam Pani lekturę artykułów:

http://psychoterapia.natemat.pl/7837,dramat-jeza-na-szczotce
http://psychoterapia.natemat.pl/127565,jak-wybrac-dobrego-psychoterapeute

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej

Dzień dobry!

Trzeba zastanowić się, dlaczego nie zauważa Pani efektów psychoterapii. Czego innego oczekiwałaby Pani od niej? Co mogłoby się zmienić, aby praca nad sobą była bardziej skuteczna? Jakie sukcesy, jaką poprawę Pani zauważyła? Co pozytywnie ocenia Pani w swojej terapii?

Jednocześnie jednak warto rozróżnić te sprawy, na które mamy wpływ i które możemy zmieniać - od tych, które lepiej po prostu zaakceptować. Być może Pani oczekiwania od siebie i wyobrażenia o zmianie są nazbyt wygórowane albo niezgodne z Pani rzeczywistymi możliwościami?
Z pewnością ma Pani wiele zalet i odwaga nie musi być najważniejszą z nich.

Pozdrawiam!