Uczucie lęku i agresji

Czuje cały czas lek i agresję bezpodstawnie wszystko mnie wkurza .czy jest sposób żeby temu zaradzić nie biorąc żadnych psychotropowych.

Mgr Monika Hibner

Witam,

jeśli nie jest Pan zwolennikiem farmakoterapii proponowałabym zastanowić się nad podjęciem psychoterapii. Jest to dobry sposób na zrozumienie swoich reakcji także tych agresywnych i popracowanie nad nimi.
Pozdrawiam,
Monika Hibner

Witam, być może tak. Często przyczyny takich stanów poprzez omówienie i podjęcie psychoterapii ustają. Doradzam by udał się Pan do psychologa/psychoterapeuty i omówił swoja sytuację. Może Pan odbyć wizytę w ramach NFZ w dowolnej Poradni Zdrowia Psychicznego( będzie potrzebne skierowanie np od lekarza POZ lub psychiatry), bądź prywatnie-niestety odpłatnie. Pozdrawiam serdecznie.

Witam

Najpierw trzeba dotrzeć do tego, co jest przyczyną Pana emocji. Proszę skonsultować się z lekarzem i z psychologiem, którzy przeprowadzą odpowiednią diagnozę, a następnie zaproponują najlepsze dla Pana sposoby postępowania. W wielu przypadkach z lękiem, czy złością można sobie poradzić uczestnicząc w psychoterapii, bez brania leków. Podstawą jest jednak diagnoza.

Pozdrawiam
Katarzyna Binder