Myśli o wyrządzeniu krzywdy córce

Dzien dobry chcialam sie poradzic poniewaz mam nerwice codziennie mam mysli ze moge cos zrobic mojej córeczce ale wiem ze nic jej nie zrobie bo nie chce i wiem ze to tylko mysli prsze o porade co mam zrobic zeby te mysli zniknely prosze o porade

Myśli to tylko myśli - daleko im do czynów. Czasem zdarzają się też takie, że kogoś celowo ranimy czy krzywdzimy. Badania pokazują, że ponad 90% ludzi przyznaje się, że miewa czasem takie myśli. A jednak tego nie robimy.

Podobnie jest u Pani - sama Pani pisze, że ma takie myśli, ale tego nie zrobi. Niemniej te myśli budzą w Pani niepokój. Najlepsze, co może Pani z tym zrobić, to umówić się na spotkanie z psychologiem, a jeszcze lepiej z psychoterapeutą, żeby porozmawiać o tych myślach i poszukać sposobów radzenia sobie. Łatwiej bowiem poradzić sobie z myślami wtedy, gdy mamy kogoś mogącego spojrzeć na sytuację z zewnątrz do pomocy.

Pozdrawiam!

Pani myśli nie reprezentują Pani zamiarów ale raczej bardzo złożony wachlarz emocji odczuwanych do córki. W tym spektrum emocji jak u nas wszystkich mogą pojawiać się złość lub irytacja. Pani przemożna chęć wyeliminowania, wyparcia tych emocji nadaje im siłę i tworzy z nich myśli obsesyjne. Proszę skontaktować się z psychoterapeutą i porozmawiać z nim na ten temat. Pozbycie się tych obsesyjnych myśli powinno nastąpić w wyniku krótkoterminowej terapii psychodynamicznej.

Witam serdecznie ;-)

Proszę się nie obawiać, same myśli nie są niepokojące. Jeśli myśli są bardzo uciążliwe, mogłaby Pani udać się konkretnie do psychoanalityka (psychoterapia analityczna). Terapia, która polega na wgłębieniu się w Pani osobę i eliminacji źródła. Uważam, że mają one podłoże zupełnie gdzie indziej.

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu