Nerwica i lęk przed wyrządzeniem krzywdy innym

Dzien dobry chcialam sie poradzic poniewaz mam nerwice codziennie sie denerwuje z byle powodu miewam czesto mysli ze moge cos komus zrobic boje sie tego chociaz wiem ze tego nie zrobie czy mam nerwice natrectw prosze o porade

Zachęcam aby umówiła się Pani na konsultację z psychiatrą. Na takim spotkaniu może opowiedzieć Pani o tym, co się dzieje, zaś psychiatra postawi diagnozę i zaproponuje sposób leczenia.

Pozdrawiam!

Obsesyjna, obca myśl o zrobieniu komuś krzywdy należy do grupy tzw. obsesji kontrastowych i może być częścią nerwicy natręctw. Diagnozę w Pani przypadku może postawić jednak jedynie doświadczony lekarz psychiatra. Proszę niezwłocznie udać się na konsultację, gdyż im szybciej rozpocznie Pani leczenie, tym szybciej zyska Pani kontrolę nad objawami.

Dzień dobry. Może to być ale nie musi objaw nerwicy natręctw. Każda zdrowa osoba również miewa tego typu myśli od czasu do czasu. Zachęcam do umówienia się na konsultacje z psychologiem lub lekarzem psychiatrom aby ten przeprowadził pełną diagnozę i zaproponował leczenie lub rozwiał Pani wątpliwości. Pozdrawiam.