Nerwica i lęk przed wyrządzeniem krzywdy innym

Dzien dobry chcialam sie poradzic poniewaz mam nerwice codziennie sie denerwuje z byle powodu miewam czesto mysli ze moge cos komus zrobic boje sie tego chociaz wiem ze tego nie zrobie czy mam nerwice natrectw prosze o porade
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Rozpoznanie nerwicy

Takie myśli zdarzają się w nerwicy natręctw, ale trudno powiedzieć na podstawie tak krótkiego opisu czy to faktycznie nerwica natręctw.

Zachęcam aby umówiła się Pani na konsultację z psychiatrą. Na takim spotkaniu może opowiedzieć Pani o tym, co się dzieje, zaś psychiatra postawi diagnozę i zaproponuje sposób leczenia.

Pozdrawiam!

0

Obsesyjna, obca myśl o zrobieniu komuś krzywdy należy do grupy tzw. obsesji kontrastowych i może być częścią nerwicy natręctw. Diagnozę w Pani przypadku może postawić jednak jedynie doświadczony lekarz psychiatra. Proszę niezwłocznie udać się na konsultację, gdyż im szybciej rozpocznie Pani leczenie, tym szybciej zyska Pani kontrolę nad objawami.

0

Dzień dobry. Może to być ale nie musi objaw nerwicy natręctw. Każda zdrowa osoba również miewa tego typu myśli od czasu do czasu. Zachęcam do umówienia się na konsultacje z psychologiem lub lekarzem psychiatrom aby ten przeprowadził pełną diagnozę i zaproponował leczenie lub rozwiał Pani wątpliwości. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty