Czy nerwica ze mną wygrywa?

Witam. Od pewnego czasu.. Nie wiem nawet jak długo mialam objawy nerwicy natrectw.. Natrectw myslowych. Czeste przebieranie sie bo np ubralam cos i w głowie pojawila sie mysl jakies zle przeczucie. Nie dotyczyly one kednak zdrowia itd. Jednak od kilku dni zaczelam myslec w ten sposob ze wlasnie jesli bede robila te czynnosci te rytualy to wtedy wlasnie cos sie stanie. Czy to dobry krok? Staram sie sobie radzic. Ale kiedy zaczynam tak myslec znow pojawia sie wyobraznia ze myslac pozytywnie sprowadze cos zlego czyzby nerwica probowala wygrywac?.

Witam. Nie pisze Pani, czy podjęła jakieś leczenie. Uważam, że warto, aby skonsultowała się Pani z lekarzem psychiatrą oraz rozpoczęła psychoterapię. Tkwi Pani w pułapce; boi się Pani myśleć pozytywnie.. Pora poszukać pomocy. Powodzenia.

Witam Panią
Nerwica natręctw należy do grupy zaburzeń lękowych,
tzw. „błędnego koła”.
Również towarzyszące jej obsesyjne myśli np. dotyczące
wykonania lub nie wykonania pewnych rytuałów w obawie ,
że coś się stanie, nasycone są bardzo wysokim poziomem lęku.
„Błędne koło nerwicowe” polega między innymi na tym ,
że objawy, takie jak lęk czy przymus wykonania czegoś
lub unikania jakiegoś zagrożenia, jest nieustanie podtrzymywany,
bowiem próby zaniechania tego rodzą jeszcze bardziej
przeraźliwy lęk.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani natrętnych
myśli
budzących lęk i przerażenie, dotrzeć do źródła Pani
dysfunkcyjnych wzorów postępowania i myślenia i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii,
która naprowadza na zmianę powstałych uwarunkowań,
w wyniku czego zostanie wypracowane właściwe reagowanie
i zachowanie, a Pani odzyska równowagę wewnętrzną,
umiejętność konstruktywnego kontrolowania własnego życia
oraz spokój i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl