Czy to może być inne zaburzenie czy nerwica natręctw?

tam. Na nerwice natrectw lecze sie od okolo ponad czterech lat ale objawy mialam juz z tego co pamietam w podstawowce. Sprawdzanie czy wszystko jest wyłączone, jakies rytualy, obsesja na punkcie liczb, mysli ze cos zlego sie stanie itp. Przechodzilam juz przez rozne objawy. Leczenie cos mi pomagalo ale nie wyleczylo do konca. Jestem w siodmym miesiacu ciazy, przed ciaza odstawialam leki, ale pod koniec czwartego miesiaca ciazy objawy zaczely wracac z duzym nasileniem i zaczelam znowu brać leki oczywiście po konsultacji z lekarzami. To co chce opisac zaczelo sie juz dawno w trakcie leczenia ale wstydzilam sie wtedy powiedziec o tym lekarzowi, tym bardziej ze dawalam sobie z tym rade w jakis sposob. Od jakiegos czasu mam chore wierzenia, ze swoimi myslami wplywam na przedmioty na ich odczucia. Wyglada to tak ze pojawia mi sie w glowie obraz np. z jakiegoś filmu o tym ze komuś dzieje sie krzywda i ja mam poczucie ze jak dotykam jakiegos przedmiotu to on czuje to co ja widzę w glowie. Do tego jeszcze jak przypominaja mi sie jakies moje wspomnienia gdzie bylam w stresującej sytuacji to ze przedmioty czuja sie jakby byly mna w tej sytuacji, czuly ten stres. A to co najgorsze zaczęło sie dziac to wyobrazenia o czyms czego nie zrobilam np. na spotkaniu z kims obrazilam tego kogos albo pokazalam srodkowy palec czy zrobilam cos głupiego chociaz nie bylo takiej sytuacji, ale ja mam poczucie ze jak to sobie wyobrazam to przedmioty choćby podloga w jakis magiczny sposob czuja sie jakby byly mna i to robily i jeszcze ponosily za to konsekwencje. Jak mam te zle mysli to dotykam przedmiotow i na siłę poprawiam te mysli na dobre albo cofam sie zeby gdzies wejsc jeszcze raz. Te mysli sie nasilaja jak wykonuje jakies obowiazki domowe itp. Mam tak ze pomysle o jakiejs osobie, ona mi sie z czyms kojarzy wiec unikam myślenia o tej osobie. Powiedzialam o tym lekarzowi ale ja nie chce w ciazy kombinować z lekami. Nie wiem skąd mi sie to wzielo. Czy to jest jakies inne zaburzenie?

Witam Panią,
W czasie ciąży może Pani dużo intensywniej odczuwać
takie objawy jak: natrętne negatywne myśli, poczucie
ciągłego zagrożenia, poczucie silnego niepokoju itp.,
a to między innymi z powodu zmian hormonalnych
zachodzących w Pani organizmie.
To wszystko może mieć niekorzystny wpływ na Pani
zdrowie i samopoczucie, a także ma zdrowie płodu.
Może też przyczynić się do przedwczesnego porodu.
Poza tym, jeżeli nie wyleczy Pani zaburzeń
obsesyjno – kompulsywnych, to po porodzie będzie Pani miała
trudności w sprawowaniu właściwej opieki nad dzieckiem.
Nerwica natręctw należy do grupy zaburzeń
tzw. „błędnego koła”.
Również towarzyszące jej obsesyjne myśli nasycone
są bardzo wysokim poziomem lęku.
„Błędne koło nerwicowe” polega na między innymi na tym ,
że objawy, takie jak lęk czy przymus wykonania czegoś
lub unikania jakiegoś zagrożenia, jest nieustanie podtrzymywany,
bowiem próby zaniechania tego rodzą jeszcze bardziej
przeraźliwy lęk.
Niestety, teraz absolutnie nie jest wskazane stosowanie
środków farmakologicznych.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani natrętnych
myśli
budzących lęk i przerażenie, dotrzeć do źródła Pani
dysfunkcyjnych wzorów postępowania i myślenia i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dla dobra Pani i dziecka konieczne jest niezwłoczne
podjęcie psychoterapii, która naprowadza na zmianę
powstałych uwarunkowań w wyniku czego zostanie
wypracowane właściwe reagowanie i zachowanie,
a Pani odzyska równowagę wewnętrzną i umiejętność
kontrolowania własnego życia .
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl