Nerwica natręctw i strach przed skrzywdzeniem innych

Witam mam 20 lat. Choruje na nerwice natretcw i mam zaburzenia obsesyjno kompulsywne typu ze boje sie ze cos komus zrobie. Ale od jakiegos czasu pale papierosy nalogowo. Lecze sie juz piec lat od nie dawna chodze na silownie i po wysilku fizycznym kiedy wracam do domu i klade sie spac mam paranoje w glowie tak to nazywam dlatego ze gdy ostatnio zasypialam chcialam wstac z lozka obudzic mame i zapytac sie jej kiedy jest obiad to nie zart.
20 LAT ponad rok temu

Bezsenność

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Nerwica natręctw (NN) to dawna nazwa zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych. Jest to jednak ta sama jednostka chorobowa. Bardzo dobrze, że podjął Pan leczenie. Jeżeli jednak zauważył Pan, że w ostatnim czasie myśli natrętne (obsesje) nasiliły się, warto o tym powiedzieć lekarzowi podczas kolejnej konsultacji psychiatrycznej. Nie napisał Pan również nic o metodach leczenia. Oprócz leków, warto byłoby podjąć psychoterapię, by nauczyć się ignorować niechciane myśli natrętne i umieć kontrolować stereotypowe kompulsje. Więcej o leczeniu nerwicy natręctw pod poniższym linkiem: Leczenie nerwicy natręctw.
Pozdrawiam!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty