Brak zmiany myślenia po terapii

Jestem w terapii od 2 mcy, wcześniej spotykałam się z psychologiem przez rok, ale to nie była terapia.Wszyscy tu dostają rady zeby udac się do psychoterapeuty jezeli ma się myśli samobójcze, mysli się o sobie jak o zeru,nic nie wartym i nic nie umiejącym.Mi terapia tym bardziej uświadamia jaka jestem beznadziejna i czuję się coraz gorzej.Terapeutka mówi że nie jest czarodziejem, wiem że nie jest, to jak może mi pomóc żebym zaczęła żyć,bo teraz czuję jakbym umierała

Dzień dobry,

Pani nie jest jeszcze "po terapii". Jest Pani w trakcie leczenia i takie emocje, myśli, przeżywanie siebie jest częstym zjawiskiem w procesie terapii. Najlepiej, jak o tym wszystkim porozmawia Pani ze swoim terapeutą.

Terapia jest procesem długotrwałym. Proszę o cierpliwość i aktywne uczestnictwo w psychoterapii, proszę też zadbać o zorganizowanie aktywnego spędzania czasu wolnego. Nie wolno pozostawać w 4 ścianach. Bardzo wskazany ruch na świeżym powietrzu!

Dzień dobry. Na jak długi proces terapii umawiała się Pani w kontrakcie ze swoją terapeutką? 2 miesiące terapii to ok. 8 spotkań więc to absolutny początek. Proszę porozmawiać ze swoim terapeutą na temat długości terapii. Pozdrawiam.