Jak poradzić sobie z zakończeniem terapii z terapeutką?

Terapeutka, z którą bardzo dobrze mi się rozmawiało, i przy której czułam się bezpiecznie odmówiła dalszej współpracy ze mną, ponieważ nie zgodziłam się na jeden z warunków kontraktu. Wróciłam do niej w zeszłym tygodniu, ale też odmówiła kontynuacji spotkań. Doprowadziło mnie to na skraj rozpaczy. Nie mogę spać, nie chce mi się wychodzić z domu, wybucham płaczem. Czuję się odtrącona i mam myśli rezygnacyjne, bo wiem, że już nie mogę wrócić. Nie chcę innego terapeuty. Jak z tym sobie poradzić?

Witam
Są dwie możliwości:
1. Pogodzi się Pani z tym.
2. Ponownie porozmawia Pani z terapeutką.
No i oczywiście, to czego Pani nie chce: znajdzie jednak Pani inną terapeutkę ( terapeutę), nie ma ludzi nie zastąpionych.

Warto przyjrzeć się, jaki to warunek kontraktu i dlaczego go Pani odrzuca? Być może prowadzenie psychoterapii w tej sytuacji byłoby nieetyczne? Albo niemożliwe ze względów formalnych lub tez związanych z instytucją, w której miałaby się odbywać? Może być także sprzeczne z zasadami szkoły terapeutycznej tej konkretnej terapeutki.
Rozumiem jednak, ze jeśli zgodzi się Pani na warunki kontraktu, może Pani kontynuować psychoterapię? Warto to jeszcze raz przemysleć.