Natrętne myśli o zrobieniu krzywdy swoim bliskim

Czy strach ze mozna zrobic cos swoim bliskim to tez objaw nerwicy czy moze czegos innego? Mam tak od kiedy naczytalam sie rzeczy na internecie. Czy n l moze doprowadzic czlowieka do takich rzeczy? Boje sie zostac sama ze swoim dIeckiem chociaz wiem ze nic bym nie zrobila tylko te mysli natretne ze mogloby sie cos wydarzyc. Nie mialam nigdy ch psychicznych, teraz lecze sie na n lpo ciazy. Czy prozac jest dobrym lekarstwem na n l i jak dlugo powinnam go stosowac? Chodze tez na terapie. Dziekuje

Witam
Taki strach o którym Pani pisze to też objaw nerwicy. Nie powinna Pani posiłkować się internetem w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania dotyczące Pani stanu zdrowia ( z braku wykształcenia medycznego nie jest Pani w stanie zweryfikować znajdowanych tam informacji). Ma Pani kontakt z lekarzem psychiatrą i swoim psychoterapeutą - z nimi może Pani i powinna rozmawiać o swoich dolegliwościach, obawach..
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

Jeśli chodzi Pani na terapię, warto na bieżąco te sytuacje, natrętne myśli omawiać z terapeutą. Praca nad sobą, zaangażowanie w terapię, motywacja na pewno pomogą w stabilizacji stanu psychicznego.
Dodam też, że wiele osób, dobrze funkcjonujących miewa agresywne myśli, jednak między myślą a czynem, jest na tyle długa droga, że można uczyć się metod regulowania impulsów i emocji. Szczególnie, że mam wrażenie, że w podobnych przypadkach wynika to bardziej z lęku i poczucia odpowiedzialności za dziecko, być może także z tłumionej złości, frustracji czy innych nieprzepracowanych emocji. Zachęcam do pracy na psychoterapii.