Ataki płaczu, paniki i natrętne myśli

Witam, mam problem. Od ok. 2miesiecy (w różnym stopniu nasilenia) miewam ataki płaczu, paniki, miewam natrętne myśli,problemy ze spaniem. Czesto tym objawom towarzyszy ból w klatce piersiowej,ból głowy drganie rak i nóg,brak apetytu,zawroty głowy etc. Każda drobnostka potrafi mnie zdenerwować i doprowadzic do płaczu. Budząc sie rano czuje bardzo silne pobudzenie co takze prowadzi do ataku paniki i placzu. Boje sie kolejnego dnia. Proszę o pomoc co to może być i gdzie się z tym udać

Witam,

Opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na zaburzenia nerwicowe. Tego rodzaju zaburzenia są wskazaniem do podjęcia psychoterapii, czasem w połączeniu z farmakoterapią (czyli z lekami).
Jest to oczywiście hipoteza i nie zastąpi pełnej i rzetelnej diagnozy lekarskiej oraz psychologicznej/psychoterapeutycznej, jaka może być wykonana w warunkach wizyt u specjalistów.
Po pomoc może się Pani zgłosić do Poradni Zdrowia Psychicznego lub Poradni Leczenia Nerwic. W tego rodzaju poradniach pomoc jest refundowana przez NFZ. W takich poradniach zatrudnieni są psycholodzy, psychoterapeuci, a także lekarze psychiatrzy. Pomoc otrzyma Pani także w gabinetach prywatnych wyżej wymienionych specjalistów.

Pozdrawiam