Natrętne myśli dot. nieświeżego jedzenia

Witam, Moim problemem jest ciągłe poczucie, że wszystko co mam w lodówce/ na kanapkach jest nieświeże/zepsute. Przez to jest mi bardzo często niedobrze, jem mało, z poczuciem, że zaraz mogę poczuć smak "zepsucia" mimo że wszystko jest świeże. Swego czasu miałam problem z lodówką, wędliny szybko się psuły. Poza tym, nic mi nie smakuje, jedynie obiady są posiłkiem które akceptuje (bo robione na świeżo). Kolacji nie jem w ogóle. Śniadania jem ok. 2h po przebudzeniu. Czy ma to podłoże psych.?

Witam,

Opisane objawy mogą mieć podłoże psychiczne. Warto, by umówiła Pani wizytę u psychologa/psychoterapeuty oraz lekarza specjalisty psychiatry. Specjaliści porozmawiają z Panią, wykonają niezbędne badania, postawią diagnozę psychologiczną i medyczną. Dopiero na tak postawionej diagnozie będzie się Pani mogła oprzeć.
Objawy, o których Pani napisała mogą sugerować zaburzenia nerwicowe (proszę pamiętać, że jest to przypuszczenie, które nie zastąpi rzetelnej diagnozy). Te z kolei są wskazaniem do podjęcia psychoterapii czasem w połączeniu z lekami, czyli z farmakoterapią.
Pomoc może Pani znaleźć w Poradniach Zdrowia Psychicznego, Poradniach Leczenia Nerwic oraz w gabinetach prywatnych psychologów/psychoterapeutów oraz lekarzy psychiatrów.

Pozdrawiam.