Problem z osobowością u partnerki

Mamy z żoną po 45 lat. Do tej pory w małżeństwie układało się dobrze ale od kilku miesięcu żona dziwnie się zachowuje pod względem wieku. Zachowuje sie jak nastolatka, wieczorami chodzi do kawiarenek młodzieżowych, podrywa 18 letnich chłopców, opowiada że ona też ma 18 lat. Dziennie rano bierze plecak i jedzie do szkoły jako uczennica pod którą stoi do południa. To wymyka się z poza kontroli, jak to rozwiązać?

Witam,

Zachęcam przede wszystkim do spokojnej rozmowy z żoną o tym co Pan dostrzega i jak się Pan czuje w takiej sytuacji i w związku ze zmianą zachowania. Jeśli Pan się o nią martwi, może Pan jej o tym powiedzieć. Być może szczera rozmowa pomoże Panu dowiedzieć się więcej o samopoczuciu żony oraz o tym jak ona rozumie swoje zachowania i ich przyczyny. Być może Państwu uda się wspólnie rozeznać co się dzieje.
Dodatkowo, jeśli czuje Pan, że z żoną dzieje się coś niepokojącego proszę spróbować przekonać ją do wizyty u psychologa/psychoterapeuty. Jeśli będziecie Państwo chcieli, możecie pójść razem. Specjalista rozezna o co może chodzić i poradzi kolejne kroki – czy psychoterapię, czy wizyty u lekarza – także dla pogłębienia diagnozy, czy jedno i drugie. Możliwości terapii jest także sporo. Wiele będzie zależeć po prostu od diagnozy lekarskiej i psychologicznej.
Gdybyście Państwo zdecydowali się na konsultację z psychologiem/psychoterapeutą, pomoc znajdziecie w Poradniach Zdrowia Psychicznego, Poradniach Leczenia Nerwic, w gabinetach prywatnych psychoterapeutów i psychiatrów.

Pozdrawiam.