Dlaczego moja matka jest toksyczna?

Witam. Ostatnio moja matka zniszczyła mi związek, zakazując się spotyka z moim byłym, po jednej rozmowie telefonicznej w której groziła jemu stwierdziła że on nie jest dla mnie i że mam zerwać z nim.. Nie zrobiłam tego spotykaliśmy się " po kryjomu".. Moja matka jest zazdrosna nawet o moją przyjaciółkę, kiedy ona wychodzi zawsze mi mówi, że traktuje ją oschle kiedy ona mnie odwiedza. często mówi, że wszystko jej zawdzięczam i że mam być jej za to posłuszna.. Czy jest ona toksyczną matką ?

Witam,
portal internetowy ma liczne ograniczenia i trudno jest się w tym miejscu ogólniej wypowiadać na ważne, zarówno dla Pani, jak i matki kwestie. Jednocześnie z tego co Pani napisała można zauważyć, że w relacji z matką doświadcza Pani trudności, które wpływają na inne sfery życia i potrzebuje Pani wsparcia. Z tego względu zachęcam Panią do konsultacji z psychologiem lub psychoterapeutą. Podczas spotkań z takim specjalistą będzie mogła Pani dokładnie opisać własną sytuację, a także rozszerzyć wiedzę i umiejętności na temat tego, w jaki sposób poprawić Wasze wzajemne stosunki z matką, tak aby Pani czuła sie z tym dobrze
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Dobry pomysłem byłoby skontaktowanie się z psychologiem i omówienie problemu z matką podczas osobistej konsultacji. Wydaje mi się, że mniej istotne od odpowiedzi na pytanie, dlaczego pani matka jest toksyczne, jest jednak odpowiedź na pytanie, jak może sobie pani z jej zachowaniami radzić. Czyli jak się chronić i o siebie zadbać.

Pozdrawiam.
Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/