Mąż siostry i jego zachowanie

Mąż mojej siostry jest chory nie mogą się dogadać. Są 5 lat po ślubie, siostra ma córkę z 1 małżenstwa .Na początku było ok ale z upływem czasu koszmar spowodowany zachowaniem męża siostry. A to za dużo wody lejesz do wanny pierz w jednej wodzie żałuje jej na zakupy np.są w Biedronce ma ochotę na jabłka to mówi jak by jabłek nie widziała. Zaszła w ciążę, mąż siostry wybierał ubranka meble a nawet wózek bo twierdził ze nie ma gustu. Po porodzie jest jeszcze gorzej bo mały aby zapłakał to trzeba lecieć z cyckiem, źle przebiera i wyzywa od wyrodnych matek. Co robić? Mąż siostry jest straszny, mam wrażenie, że znęca się nad nią psychicznie. Nie uderzył jej nigdy, ale mam wrażenie, że robi coś jeszcze gorszego. Czy mogę coś zrobić? Chciałabym porozmawiać o tym z siostrą, ale nie wiem jak bo nie wiem nawet czy ona widzi w tym problem... Proszę o poradę!

Pani siostra pada ofiarą przemocy psychicznej ze strony męża. Warto zachęcić siostrę do konsultacji z psychologiem.
Pozdrawiam ciepło.

Witam,

rozumiem że martwi się Pani o siostrę? Czy próbowała Pani podzielić się z nią swoim niepokojem? Być może ona będąc w środku tej sytuacji nie widzi, jak źle to wygląda… Konsultacja z psychologiem na pewno by mogła jej pomóc wybadać, co mogłaby zrobić/na co czuje się gotowa, żeby zmienić swoje życie. Być może wiedząc, że ma Pani wsparcie, łatwiej byłoby jej stawić czoło ‘nowemu’.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel