Problemy wychowawcze u 20-letniego syna

problem z synem Syn ma 20 lat nigdy nie lubił się uczyć a od kąd skończył 18 brak porozumienia z rodzicami lekceważenie kłamał kradł w domu miał duże oczekiwania i puste obietnice .po skończeniuszkoły pracował tylko 8 m-cy sprzedał auto co dostał od rodziców kupił tańszy jak zostały postawione zasady uciekł z domu do kolegów nie kontaktuje się rodziną brak nici porozumienia brak szczerej rozmowy . żadne ustalenia nic nie przynosiło porozumienia wszystko było tylko pustym gadaniem . co dalej

Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/

Czasem jedynym wyjściem jest jasne i konsekwentne postawienie granic. Nie tylko zakomunikowanie, jakie zachowania nie są akceptowane, ale także przestrzeganie wyznaczonych konsekwencji. Jest to trudne z punktu widzenia rodzica patrzącego na dziecko, jednak jest to często jedyna motywacja do zmiany.