Czy zdecydować się na rozstanie z partnerem?

Witam,19 lat jestem z T(5lat starszy)1,5r i ostatnio mamy kryz.Przestało mi chyba zależeć,w związku jest nuda,nie klocimy się.Czasem za nim szaleje,czasem jest mi obojętny.Coraz mniej za nim tęsknię.Lubię z nim rozmawiać,spędzać czas,przytulać,całować ale brak seksu(chyba nie dojrzałam).Widzę,że on się stara, nie wiem czy to nie przyzwyczajenie.Jak pomyślę,że może tego nie być-chcę mi się płakać.Z drugiej str.zaczelam oglądam się za innymi i myśleć o rozstaniu.Sama nie wiem czego chcę.Rozstanie?

Skoro o tym myslisz, to coś jest na rzeczy. Pomyśl sobie jak wyobrażasz sobie swoje życie za 5,10,15 lat. Jeżeli w tych wyobrażeniach jest miejsce na obecny związek, z obecnym partnerem - to znaczy, że należy powalczyć z kryzysem. Jeżeli nie masz takich wizji - cóż. Nie wszystko trwa wiecznie i warto podjąć dojrzałą decyzję o rozstaniu. Pozdrawiam.

Witam,

Jeśli trudno jest Pani podjąć decyzję - niezależnie czy o rozstaniu, czy o pozostaniu w związku, zachęcam do konsultacji u psychologa/psychoterapeuty. Być może będzie łatwiej podjąć decyzję, gdy z pomocą psychoterapeuty poprzygląda się Pani z różnych perspektyw swoim uczuciom, potrzebom, dylematom, oczekiwaniom, mechanizmom funkcjonowania w relacjach z innymi które Panią kierują.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Takie pytanie, czy się rozstać , nie pojawia si bez powodu. Jednak nikt takiej decyzji za panią nie podejmie bo to pani będzie ponosić jej dobre i rudne konsekwencje. Może warto jednak zadać sobie pytania o to, co was łączy, jakie potrzeby zaspokaja ten związek, a jakich nie, czego pani oczekuje od partnera? Zachęcam do takiej refleksji.

Elżbieta Grabarczyk
Pracownia Pomocy Psychologicznej SALAMANDRA
http://ppp-salamandra.blogspot.com/