Rozstanie z partnerem po ostrej kłótni

Witam, kilka dni temu rozstałam się z partnerem po dość ostrej kłótni (mój brak zaufania, wulgaryzmy z jego strony), mój partner stwierdził że nie chce już próbować naprawić naszego związku bo nie chce mnie ranić ani siebie. Dwa dni później napisał mi że nie wie czy nie podjął złej decyzji, dziś że póki co zostawia to tak jak jest bo tak na prawdę nie wie co chce. Kompletnie nie rozumiem o co mu chodzi, bo jeśli kogoś kochamy to chcemy być z tą osobą z tą osobą i walczymy o siebie nawzajem tak ?

Dzień dobry!

Niestety (albo na szczęście) do tworzenia udanego, dojrzałego związku żywe uczucie miłości nie wystarczy. Dodatkowo, każdy może tą miłość rozumieć inaczej, co innego ona dla niego znaczy. W tworzeniu związku istotne są także świadome decyzje, racjonalna ocena sytuacji, nauka dobrej komunikacji, umiejętność radzenia sobie np. z zazdrością czy agresją, zachowaniami wybuchowymi wobec partnera. Do kłótni między Państwem i rozstania doszło przed kilkoma dniami. Dla wielu osób (być może również dla Państwa, być może nie) jest to czas bardzo krótki i ukojenie emocji, przemyślenie sytuacji oraz podjęcie dobrej decyzji, może jeszcze potrwać.

Pozdrawiam!

Dużo pisze Pani o Tym co partner myśli, czego chce, czego nie chce, o wątpliwościach dotyczących podjętej przez niego decyzji- oczywiście jego wątpliwościach. A co z Panią? czego Pani chce? on partnera, od związku, od życia? Proszę zastanowić się nad przyszłością tego związku z własnej perspektywy- przecież Pani jest równie ważną częścią tego duetu! Pozdrawiam, Monika