Rozstanie z partnerem po 2 latach

Zostawił mnie partner, wyprowadził się po 2,5 latach zabierając wszystko co było jego. Ubrania, nową pościel, ręczniki, teraz przed świętami prezenty dla jego rodziny które z myślą o nich kupowałam. Powiedział, że czuł się osaczony, że musi się zastanowić bo poczuł się zmęczony, potrzebuje pobyć sam i przestrzeni. Co do mnie czujesz? Nie wiem, muszę się zastanowić. Przemyśleć wszystko. Nie wiem ile to potrwa. Odszedł. Bez słowa. Rozmawialiśmy przez telefon i jeden raz realnie. Czekam a to koniec

z tekstu nie wynika jakie jest pytanie...odejscie partnera zawsze boli a ukojenie tego bolu przynosi zajecie sie soba i tym bolem, przezycie zaloby.(to jest najwazniejsze!!!!!) nastepnie mozna zajac sie swoim wkladem w odejscie partnera, zmiana tego, co chce sie zmienic, dopieszczeniem siebie i wejscie w nowy rozdzial zycia.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

To bardzo trudna sytuacja. Proszę się zastanowić, czy partner dawał wcześniej Pani sygnały - mówiąc o tym czego mu brakuje w związku, co go przytłacza, co jest dla niego trudne w relacji z Panią. Niekiedy jest tak, że jedna osoba w związku mówi o tym co się z nią dzieje, jak się czuje w związku, a drugi osoba tego nie słyszy lub pomija milczeniem - nie traktując tego poważnie. Trudniej jest, kiedy partner w ogóle nie daje sygnałów wcześniej i odchodzi, zostawiając drugą osobę z wyjaśnieniem w drzwiach "muszę pobyć sam". Bo w takiej sytuacji partner nie daje drugiej stronie wyboru, co najwyżej, skazuje na czekanie na jego decyzje. Ważne jest aby Pani odpowiedziała sobie sama czy decyduje się czekać, czy też chce pogodzić się z rozstaniem. Każdy niezakończony związek sprawia, że nie można zacząć nowego lub wchodzi się w nowy związek z urazami ze starego, a to nie jest obojętne na nową relację i może zranić kolejnego partnera.