Jak pomóc partnerowi, który nikogo nie słucha?

Witam. Chce partnerowi pomoc ale nie wiem jak nie slucha nikogo nawet rodzicow nie potrafi zachowac rodzina nie chce by ja odwiedzal jego byla tez narobila mu krzywdy nawet jak chrzcil syna ona powiedziala ze go zniszczy i to robi tylko jak ona wyczuje kase to kaze placic nawet alimenty placi na nia nawet rozwod tak poprowadzila ze byl z jego winy ja mam wrazenie ze on na mnie sie msci za to ze ona go opuscila i on teraz za to placi i sie na mnie wyzywa prosze o rade

Witam, jeśli ktoś nie zakończył w pełni poprzedniego związku, to ma skłonność w nowym związku do odreagowywania dawnych uraz, złości i gniewu. Dobrze by było, aby Pani partnera umiał oddzielić poprzedni związek od obecnego i umiał zadbać o Pani komfort w tej trudnej relacji (on, syn, matka dziecka). Jeśli partner nie chce pomocy i słuchać, jak Pani to widzi, to nie może Pani nic na siłę zrobić, Może się Pani zastanowić, jak Pani widzi wspólną przyszłość, czy jest w stanie Pani znosić jego mściwe zachowania, czy potrzebuje Pani postawić warunki, aby partner zastanowił się i zdecydował "Co z Państwa wspólną przyszłością?". Związek to partnerstwo w którym obie strony dbają o siebie. Pozdrawiam.

Czasem nie da się wpłynąć na to, by ktoś się zmienił, ale można zmienić siebie i swoje zachowanie. Mam poczucie, że Pani potrzebuje o siebie zadbać w tej relacji, szacunek, postawić granice i wyraźnie zaznaczyć, oddzielić jeden związek od drugiego. Jeśli partner nie jest na to gotowy, by oddzielić emocje związane z Panią i emocje związane z byłą żona, to pytanie czy naprawdę jest gotowy na nowy związek? Bo rozumiem, ze wszystko wydarzyło się dość niedawno,a emocje i krzywdy są jeszcze bardzo świeże.