Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Narzeczony chce rozstania po 5 latach związku

Moj narzeczony , po prawie 5 latach związku , nagle podczas kłótni oznajmił mi ze jest ze mna nie szczesliwy. Prosiłam go o szanse , obiecywałam ze sie zmienię , natomiast to nic nie poskutkowało, ponieważ twierdzi ze to nie prawda , i ze juz jest za późno. Dodam ze mieszkamy razem , i wcale nie mówi ze musimy sie od siebie wyprowadzać ... I ze może kiedyś do siebie jeszcze wrócimy jak nam siebie bedzie brakowało. Ze z czasem zobaczymy jak Bedzie i ze tego wlasnie potrzebujemy . co mam robic?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Gdy ukochana osoba odejdzie

Warto zastanowić się, czy mieszkanie razem po rozstaniu, nie będzie dla Państwa/Pani bardziej raniące? Bo- jak rozumiem- Pani rozstania nie chce. Zachęcam do podjęcia rozmowy o wzajemnych oczekiwaniach, potrzebach i możliwościach, by wypracować rozwiązanie, które przyniesie najmniej bólu. Dodatkowo zachęcam Panią do zgłoszenia się do psychologa, psychoterapeuty. Specjalista pomoże poradzić sobie z rozstaniem, odbudowaniem poczucia własnej wartości, pewności siebie, a także zaufania do ludzi, które zaowocują w przyszłych związkach.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Trochę ten wpis pogmatwamy. Z jednej strony pisze pani o kłótni. Z drugiej o rozstaniu. Z trzeciej o braku rozstania... Polecam porozmawiać z narzeczonym o waszych wspólnych oczekiwaniach, potrzebach, tym co powinno a nie jest zaspokajane, co się powinno zmienić. Jedynie rozmowa może wam teraz pomóc. Być może przyda się pomocna dłoń terapeuty par, który pomoże się wam porozumieć. Pozdrawiam

0

Witam Cię, skoro jesteś od 5 lat w związku z tym samym mężczyzną, być może są to pierwsze oznaki rutyny w związku, która jest wrogiem uczuć. Piszesz, że obiecujesz się zmienić - z czego, na co? Partner nie dowierza, więc nie możecie ustalić pewnego konsensusu. Może dobrze zrobi Wam krótka separacja?! a może dojdziecie do porozumienia i związek będzie szczęśliwy.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy