Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak ułożyć życie po rozstaniu z narzeczonym?

Witam, Rok temu odeszlam od narzeczonegp Byłam pewna że go nie kocham i że nie pasujemy do siebie. Bawilam się świetnie pół roku. Od ponad pół nie ma dnia aby o nim nie myślała. Tęsknię za nim. Kocham go. Nie potrafię sobie ułożyć życia. Spotykam się z mężczyznami natomiast nikt mi nie pasuje. Każdego porównuje do byłego. Bardzo mi z tym źle psychiczne i nie wiem co zrobić żeby ruszyć naprzód i ułożyć sobie życie Pozdrawiam
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Gdy ukochana osoba odejdzie

Mgr Michał Pyter Psycholog
60 poziom zaufania

Witam Panią.
Decyzja o rozstaniu, którą Pani podjęła była zapewne na tamten moment dla Pani najlepsza. W obecnej chwili czuje Pani, że potrzebuje byłego narzeczonego znowu przy sobie. Jest to zupełnie naturalne. Należy jednak pamiętać, że dość często spotykanym mechanizmem jest idealizowanie naszych minionych związków. Pamiętamy tylko dobre rzeczy i zaczynamy za tym wyobrażeniem tęsknić. Myślę, że spotkanie z psychologiem pomogłoby Pani lepiej odnaleźć w tej trudnej sytuacji.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter
https://michalpyter.com

Psycholog i psychoterapeuta w trakcie 4-letniego szkolenia.
0

Zachęcam do spotkania z psychologiem i przyjrzenia się zarówno osobowościowym i emocjonalnym przyczynom rozstania, jak i możliwościom poradzenia sobie z uczuciem, które nie ma szansy na realizację. Specjalista pomoże także pracować nad większą świadomością siebie, swoich potrzeb, oczekiwań w związku.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy