Rozstanie z partnerem a inna kobieta

Wiam, Mam 22lata, i jestem w 6 letnim związku w między czasie rozstaliśmy się i mój chłopak miał inna dziewczynę przez około 4 miesiące zostawił ją bo zaczęliśmy znowu rozmawiać i poweidział że nigdy nie przestał mnie kochać że to była głupota itp od tego czasu minęło juz ponad rok ale ja nie umiem o tym zapomnieć oglądam jej zdj na portalach cały czas o ty7m myślę o niej jaka ona jest czy jest ładniejsza ode mnie czy podoba mu sie jeszcze, jak sobie z tym poradzić?:(

Witam,
Warto szczerze się zastanowić odnośnie intencji i uczuć partnera. Z tego co Pani pisze, są one szczere, zamknął pewien krótki rozdział w swoim życiu. Jeśli Pani ma jednak wątpliwości dotyczące jego uczuć, warto porozmawiać. Może się również okazać, że to Pani ma problem z zapomnieniem o całej sytuacji. Wówczas, jeśli Pani zależy na związku i na dobrych relacjach warto tą przeszłość po prostu spróbować zamknąć. Jak?poprzez konstruktywną rozmowę ze sobą, nakręcanie się i oglądanie zdjęć byłej znajomości chłopaka tylko podkręca destruktywne myśli. W razie trudności warto udać się po wsparcie do psychologa lub psychoterapeuty, by pomógł Pani wybaczyć i wzmocnić poczucie własnej wartości.
Pozdrawiam
Sylwia Nowak

Skąd wynika Pani niepewność? Co jest jej źródłem? Niepewność w stosunku do partnera i jego uczuć do pani, czy też pani niepewność i niestabilna samoocena? Czy porównuje się Pani do byłej partnerki chłopaka, czy też "po prostu" nie może zapomnieć o tym, że Pani partner się z nią spotyka? Miał prawo - wszak nie byliście Państwo razem i jako (wtedy) były pani partner mógł podejmować różnego rodzaju decyzje dotyczące tego z kim będzie. Jeżeli porównuje się pani w jakiś sposób do tamtej dziewczyny - polecałabym popracować nad samooceną, pewnością siebie i sposobem myślenia o sobie samej: wydaje mi się, że tu może leżeć źródło pani obecnych trudności.
Być może niezbędna będzie pomoc specjalisty - konsultacja z psychologiem pomoże pani pozbyć się negatywnych myśli i powtarzającego się ruminowania (czyli ciągłego myślenia na powodujący stres temat). Pozdrawiam.