Problem z samooceną po rozstaniu z partnerem

Mam ogromny problem z pozbieraniem się po rozstaniu. Męczę się już od 8 miesięcy. Byliśmy świetną parą, w krótkim czasie nasz związek się posypał. Trudno ustalić konkretną przyczynę. Najgorsze jest to, że mam do niego żal, on do mnie też. Z jednej strony go nienawidzę, a z drugiej kocham. Z jednej strony chciałabym, by wrócił, ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie tego. On jest teraz z inną, dobija mnie to strasznie. Co mam robić? Przez to jestem zdołowana, nie umiem znaleźć nowej miłości.

Witam, często w taki sposób, czyli,, właściwie nie wiemy co się popsuło między nami" związek kończy się. Zakończenie związku nie jest niestety zawsze równoznaczne z ustaniem uczuć do drugiej osoby i jesteśmy pogubieni w naszych odczuciach i emocjach. Ważnym obszarem przy rozstaniu, jest danie sobie czasu na przeżycie żalu po stracie drugiej osoby, po zakończeniu związku.Proszę także pamiętać, iż znalezienie nowej miłości, o której Pani pisze jest równoznaczne z tym, iż mamy ,,w sercu" miejsce na nowa osobę, czyli kiedy nadal koncentrujemy się na zakończonym związku po prostu tego miejsca brakuje. Polecam także omówienie tej sytuacji oraz Pani uczuć do byłego partnera z drugą osobą( może to być bliska osoba, której Pani ufa), lub psycholog podczas sesji terapeutycznej.Pozdrawiam serdecznie.

Witaj. Rozumiem, że jest to bardzo trudne. Zobacz sama - jest już po wszystkim a to co jest znajduje się tylko w twojej "głowie". Nie szukaj miłości :) Ona znajdzie Ciebie.

On zamknął rozdział i poszedł dalej. Ty zacznij przebywać z ludźmi, rozmawiaj, śmiej się, baw, korzystaj z czasu :) Wszystko zamknie się samo ale musisz zrozumieć i pozwolić odejść swoim myślom. Jeśli nie możesz poradzić sobie sama z tym problem to może skorzystasz z pomocy terapeuty? Jeśli będziesz potrzebować bezpośredniego kontaktu - zapraszam do kontaktu przez FB lub e-mail.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
ZAPRASZAM NA
http://psychopedagog.eu

PSYCHOBLOG SPOŁECZNY
http://psychopedagog.eu/blog/

POLUB NAS NA FACEBOOK'u
http://facebook.com/psychopedagogeu