Uczucie strachu a nerwica

Witam. Chciałam zapytać czy strach przed ciemnością, przed burza, strach ze coś mi się stanie albo dziecku, nawet ze będę wymiotowac (!), to objawy nerwicy lekowej?? Do tego ciągle mdłości i ból żołądka :/ jak sobie z tym radzić? Błagam, pomocy!

Witam,

Wszystkie opisane przez Panią objawy mogą sugerować zaburzenia nerwicowe i być wskazaniem do podjęcia psychoterapii. Czasem psychoterapia tego rodzaju trudności prowadzona jest w połączeniu z farmakoterapią (czyli z lekami), wtedy potrzebne będą wizyty u lekarza specjalisty psychiatry.
Zachęcam by umówiła Pani wizytę u psychologa/psychoterapeuty i opowiedziała o tym jak się Pani czuje. Wtedy będzie możliwa rzetelna diagnoza (hipoteza o której Pani napisałam nie może jej zastąpić) i zaproponowanie najodpowiedniejszej dla Pani formy pomocy.
Pomoc uzyska Pani w Poradniach Zdrowia Psychicznego, Poradniach Leczenia Nerwic oraz w gabinetach prywatnych psychoterapeutów oraz lekarzy psychiatrów.

Pozdrawiam.

To, co pani opisuje może być objawem różnych zaburzeń, a przez internet nie da się postawić jednoznacznej diagnozy, bo konieczny jest szczegółowy wywiad podczas osobistej konsultacji. Wtedy można postawić diagnozę (czy to zaburzenia nerwicowe, czy coś innego) i zaproponować odpowiednie postępowanie. Jeśli objawy są bardzo dokuczliwe, to zachęcam do jak najszybszego skonsultowania się ze specjalistą (psychiatra, psycholog).

Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/