Nerwica a przyjmowanie leków

Witam, mam następujący problem, otoz od długich lat borykam się z nerwica , wszystkim się przejmuje , nawet rzeczami które zdarzyly się kilka lat temu, wstyd mi przed sama soba. Od kilku miesięcy biorę setaloft , ale nie pomaga , jedynie co to nie jestem aż tak bardzo nerwowa jak przed rozpoczęciem leczenia. Rozmawiałam ze swoim psychiatra na ten temat, powiedziałam jakie efekty chciałabym uzyskać w czasie przyjmowania leków , aczkolwiek nie zmienił leków.Co dalej robić? Proszę o rade.Pozdrawiam

Witam Panią,
Podstawową metodą leczenia zaburzeń nerwicowych jest psychoterapia. Leki łagodzą objawy ale niczego nowego nie uczą. W psychoterapii dociera się do przyczyn problemów, nieświadomych konfliktów, które mogą powodować objawy. Psychoterapia stwarza warunki do wypracowania sobie konstruktywnych mechanizmów radzenia sobie z lękiem czy wstydem.
Zachęcam Panią gorąco do konsultacji u psychoterapeuty.
Serdecznie pozdrawiam,
Małgorzata Bukowska

Dzień dobry,
skoro samo stosowanie leków nie daje satysfakcjonujących efektów może warto zastanowić się na psychoterapią? Jest to podstawowa metoda pracy z zaburzeniami lękowymi czy nerwicami. Proszę udać się na konsultację do psychoterapeuty, np. na NFZ. Tam mogą państwo wspólnie z terapeutą zastanowić się czy własnie psychoterapia mogłaby pani pomóc.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl