redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak powiedzieć najbliższym, że leczę się psychiatrycznie?

Jak powiedzieć bliższym znajomym o tym, że leczę się psychiatrycznie? Mam zaburzenie depresyjno-lękowe, odżywiania, jestem po próbach samobójczych, okaleczam się. Jest mi ciężko, czuję się bardzo samotna w czasie gorszych chwil. Przyjaciółki wiedzą, że chodziłam na terapie, na którą byłam skierowana przez psychiatrę. Natomiast nie mają pojęcia, że leczę się dalej. Nie wiedzą, że są momenty, kiedy czuje się źle, nie mam siły, samookaleczam się, myślę o śmierci. Chciałabym im o tym powiedzieć, ale nie potrafię. Nie chce by się martwiły i patrzały na mnie inaczej. A z drugiej strony czuję się bardzo samotna...
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Myślę, że warto powiedzieć najbliższym- w ten sposób pokazujemy, że są dla nas ważni, że im ufamy. Proszę nie brać odpowiedzialności za to, że innym będzie przykro, że będą się martwiły. Na tym polega życie, że nie składa się tylko z samych dobrych rzeczy. Ludzie chorują i borykają się z różnymi dolegliwościami, chorobami. W chorowaniu bardzo ważna jest grupa wsparcia- rodzina, przyjaciele. Myślę, że tego oczekujemy od bliskich- chcemy być z nimi w każdej sytuacji w tej dobrej i tej złej. Kiedy budujemy swoją nieprawdziwą historię nie jesteśmy autentyczni w relacjach a na autentyczności przecież prawdziwe relacje się opierają. Jeśli ma pani tą trudność może Pani prosić o pomoc swojego lekarza czy psychoterapeutę - na pewno doradzi jak przejść tą trudność. Proszę mi wierzyć kiedy zaczynamy mówić o swoich problemach nagle okazuje się, że wielu z nas ma podobne bądź inne problemy z którymi się boryka. Trudności nie należy sie wstydzić , oznacza to, że czujemy , cierpimy i przeżywamy, a na tym przecież polega ludzka psychika.
Powodzenia :)

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy jak leczę niedoczynność, wspomnienia powinny powrócić?

witam czy to, że kilka lat temu stwierdzono u mnie anemię, oraz to, że od dziecka zmagam się z niedoczynnością tarczycy mogło spowodować problemy z pamięcią, że nie pamiętam części rzeczy z przeszłości, problemy z koncentracją. Dodam, że anemii nie leczę, niedoczynność miałam gdy byłam mała, później wszystko się ustabilizowało, a kilka lat temu znowu wróciła i teraz biorę duphaston. Czy więc może tak być? Czy więc jak leczę niedoczynność wspomnienia powinny powrócić, czy po prostu jak jeszcze nie leczyłam, to po prostu wtedy pamięć była osłabiona? Jak to jest? Pozdrawiam
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Witam, z dietetycznego punktu widzenia, anemia i niedoczynność tarczycy mają wiele wspólnego. Tym wspólnym mianownikiem jest żelazo i witaminy odpowiedzialne za jego wchłanianie. Niedoczynność tarczycy może wiązać się również z innymi niedoborami mineralno-witaminowymi. Jednym z objawów choroby są problemy z pamięcią i koncentracją. Zachęcam do wykonania diagnostyki w kierunku tych składników. Jedną z metod, którą polecam w zakresie minerałów jest analiza pierwiastkowa włosów. Sama tym się zajmuję szukajac powiązań z dolegliwościami. Niedobór może wiazać się nie tylko z małą podażą składników, ale również z zaburzeniami jelitowymi i stąd z gorszym ich wchłanianiem. Zaburzona flora bakteryjna źle działa na tarczycę. Na to wszsytko trzeba zwrócić uwagę. Pomocą będzie zróżnicowana i zrównoważona zdrowa dieta, zbilansowana pod względem ilościowym i jakościowym oraz właściwie dobrana suplementacja. Dieta i tarczyca mają wpyw na układ rozrodczy, stąd zapewne przepisany lek. Ostatnio można zauważyć, że chorych z niedoczynnością tarczycy i Hashimoto jest coraz więcej. Podsumowujac, nawyki żywieniowe i styl życia mają duże znaczenie dla naszego zdrowia.

Jeśli występują u Pani niepokojące objawy lub watpliwości, to proszę skonsultować je bezpośrednio ze swoim lekarzem. Lekarz znajac Pani wyniki i sytuację powinien odpowiedzieć na wszystkie trapiące pytania związane z jego profesją. Zachęcam też do skorzystania z usług dietetyka, który spojrzy na problem z innej strony.

Do każdego leku dołączona jest ulotka. Proszę ją przeczytać zwracając uwagę na działania niepożądane (można ją również znaleźć w internecie).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty