Czy i w jaki sposób PCOS przyczynił się do nagłych i silnych bólów brzucha?

Usłyszałam diagnozę - mam PCOS. Podstawą była duża ilość mini-cyst w badaniu USG i nieregularne miesiączki (35-55 dni). Do tego dowiedziałam się o posiadaniu Nietolerancji Pokarmowych, których nigdy wcześniej nie miałam. Jestem na diecie bez laktozy, bez jaj i z ograniczoną glukozą, wszelkie produkty zamieniłam na organiczne i integralne .Czy i w jaki sposób PCOS przyczynił się do nagłych i silnych bólów brzucha, nudności i zaburzeń lękowych?

Witam

Źle ułożona dieta może doprowadzić do silnych bólów brzucha, cysty na jajnikach również. Zaburzenia lękowe i nudności mogą wystąpić pod wpływem silnego bólu. Proszę skontaktować się koniecznie z lekarzem ginekologiem w celu ponownego USG aby ocenił aktualny stan wewnętrzny. Jeśli okaże się że nic się nie dzieje proponowałabym przyjrzeć się bardziej szczegółowo Pani diecie.

Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
maciejewska.eu