Czy wstrząsy miokloniczne są groźne dla organizmu?

Witam. Moje pytanie brzmi: czy częste wstrząsy miokloniczne są groźne dla organizmu?Mam je co dwie noce, męczę się przez to jakieś 3 godziny, żeby zasnąć. Przechodziłam kiedyś padaczkę idiopatyczną i nerwicę. Zrobiłam badania serca i krwi - wszystko jest w porządku.

Dzień dobry. Może nie tyle groźne same w sobie, ale raczej wskazujące na ogólny stan przemęczenia lub kumulacji stresu, który przekracza aktualne możliwości poradzenia sobie z nim. Jeżeli to incydentalna sytuacja, wystarczy być może trochę więcej czasu spędzonego na relaksie, ograniczonej aktywności i większej ilości snu. Przy dłuższym występowaniu warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia; konsultacji psychologicznych, psychoterapii. Zawsze warto wzmocnić w sobie umiejętność radzenia ze stresem. Pozdrawiam.