Ataki płaczu, zawroty głowy i natrętne myśli u 18-latki

Witam, mam 18 lat i od dłuższego czasu (pół roku) miewam ataki płaczu, strach, silne zawroty głowy, mroczki przed oczami,wrażenie utraty oddechu oraz myśli które wciąż mnie dręczą, raz nawet zdarzyło mi się zemdleć. Podejrzewam nerwicę bądź depresję. Proszę o Pomoc.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
opisane objawy wskazują na zaburzenia lękowe. Jednak dokładną diagnozę może postawić dopiero specjalista - psycholog lub psychiatra. Dlatego zachęcam do jak najszybszej wizyty.
Pozdrawiam
Monika Prus

Przy tak wielu objawach, w tym somatycznych (czyli pochodzących z ciała), polecałabym Pani najpierw wizytę u psychiatry - szybciej uzyska Pani pomoc. Czasem także lekarze pierwszego kontaktu wypisują recepty na podstawowe lekarstwa przeciwlękowe. Leki pomogą doraźnie, ale umożliwią normalne funkcjonowanie.

Na pewno warto umówić się na konsultację z psychologiem lub psychoterapeutą, razem z nim poszuka Pani przyczyn tych zaburzeń i nauczy się zapobiegać nawrotom.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/