Natrętne myśli u 21-latki ze skłonnościami do depresji

Witam, Mam 21 lat, jestem osobą małej wiary w siebie i skłonnościami do depresji ale także chwilami potrafię cieszyć się życiem. Unikam dłuższych znajomości i usilnie próbuje każdą chwilę spędzać z mężem dusząc go tym. Od dłuższego czasu pojawiają się u mnie natrętne myśli - patrze na kogoś mi bliskiego i nagle pojawia się myśl jaki ten ktoś jest głupi, brzydki, żałosny itp chociaż tak nie uważam. Bardzo mnie to niepokoi - nie chcę zamienić się w potwora i myśleć w ten sposób. Co robić?

Witam,
przede wszystkim myślenie nie czyni z Pani potwora. Nie robi Pani nikomu tym krzywdy. Niektóre trudności natury emocjonalnej dają o sobie znać poprzez natręctwa mniej czy bardziej nasilone. I to jest najpewniej to, co Panią spotkało. Zachęcam do porozmawiania o swoim niepokoju z psychoterapeutą, gdyż przez internet trudno znaleźć najlepsze dla Pani rozwiązanie.
Pozdrawiam