Myśli o wyrządzeniu krzywdy

dzień dobry mam problem i nie wiem czym jest spowodowany chodzi o to że od paru tygodni mam dziwne myśli myślę że zaraz komuś zrobie krzywdę np zabije :( np siedzi moja ciocia i myśle że zaraz jej coś zrobie ale trochę nad tym panuje a i jeszcze jedno jak jestem w toważystwie koleżanek to te myśli znikają
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Niestety, drogą wirtualną nie da się określić, co Ci dolega i jakie są tego przyczyny. Podejrzewam, że masz niechciane, natrętne myśli, które mogą pojawiać się na tle lękowym, emocjonalnym. W sytuacjach napięcia rodzą się w Twojej głowie dziwne myśli, jak np. te dotyczące chęci zabicia cioci. Są one nieprzyjemne, co dodatkowo potęguje Twój lęk. Uważam, że powinnaś porozmawiać o tym ze swoimi rodzicami i zastanowić się razem z nimi nad konsultacją u psychologa/psychoterapeuty albo lekarza psychiatry.
Pozdrawiam!

Witam serdecznie,
Nie napisałaś, czy myśli o wyrządzeniu komuś krzywdy dotyczą również nieznajomych osób czy ograniczone są jedynie do rodziny. Jeśli tylko do rodziny, to zastanów się jakimi darzysz ją uczuciami. Czy czujesz żal, złość do pewnych osób? Czy zostałaś kiedyś skrzywdzona? Zastanów się, czy nie istnieje konkretna przyczyna.
Pozdrawiam