Natrętne myśli o zabiciu kogoś u nastolatki

Bardzo mnie martwi to, że mam dziwne myśli o zabijaniu. Często nachodzi mnie ochota, żeby komuś zrobić krzywdę. Boję się, że coś ze mną jest nie tak i że kiedyś nie wytrzymam i coś komuś zrobię. Ja naprawdę tego nie chcę. U psychiatry byłam nie raz, ale jeszcze nie odważyłam się mu tego powiedzieć. Proszę o poradę i diagnozę. Małgosia, lat 13

Witam! Opisane myśli mają charakter myśli natrętnych. Niestety opis jest bardzo skąpy i trudno określić dokładną przyczynę takich myśli. Jak wspomniałaś jesteś pod opieką psychiatry, a więc rozpoznanie zostało już ustalone, natomiast opisane myśli mogą zadecydować o ewentualnej modyfikacji rozpoznania oraz leczenia. Myśli nakazujące, natręctwa mogą występować w wielu jednostkach psychiatrycznych m.in. w zespole obsesyjno-kompulsyjnym czy schizofrenii. Dlatego proponuję podczas najbliższej wizyty u psychiatry szczerze powiedzieć o wszystkich problemach i dolegliwościach. Może to pozwolić zweryfikować rozpoznanie oraz leczenie, a także zapobiec ewentualnym nieszczęśliwym zdarzeniom. Jeśli opisane natręctwa są silne i masz obawy o bezpieczeństwo innych ludzi to konieczna jest jak najszybsza wizyta u psychiatry.

Pozdrawiam serdecznie!