Jak pozbyć się negatywnych myśli?

Dobry wieczór chciałbym się dowiedzieć co mogę zrobić a mianowicie czasem pojawiają się myśli negatywne na temat osób o których tak nawet nie myślę nie wiem co z tym mogę zrobić. Byłem u kilku psychologów nic w sumie mi nie powiedziano a nawet usłyszałem, że sobie to wymyślam. Przytłacza mnie to dlatego ponieważ z tymi myślami pojawiają się wyrzuty sumienia i ogólne złe samopoczucie. Jak mógłbym rozwiązać ten problem za pomoc z góry dziękuję.

Witam Pana
Natręctwa myślowe w dużym stopniu utrudniają
normalne funkcjonowanie, a czasami nawet dezorganizują
życie, gdyż uniemożliwiają skoncentrowanie się
na tym co ważne, np. nauka, rodzina, praca…
Poza tym wywołują niemiłe emocje, rozdrażnienie,
napięcie psychiczne i nieumiejętność odpoczywania.
Najczęściej przyczyną tego typu zaburzeń
są, wypierane przez lata ze świadomości,
bolesne doświadczenia z przeszłości.
Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie ich naturę,
dotrzeć do źródła Pana negatywnego myślenia
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii,
podczas której dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień dobry,
Niestety mam za mało danych, aby Panu poradzić coś konkretnego. Negatywne myśli występują w wielu zaburzeniach. Np. myśli na temat robienia komuś krzywdy mogą się pojawiać jako objaw zaburzenia obsesyjno-kompulsywnego. Takie myśli nie oznaczają, że dana osoba rzeczywiscie wyrządzi komuś krzywdę albo że jest złym człowiekiem, są po prostu objawem chorobowym. Proponuję udać się do specjalisty, który Pana porządnie zdiagnozuje. Nawet wsród osób z odpowiednim wykształceniem zdarzają się osoby niekompetentne, czego dowodzą uwagi, jakie Pan usłyszał. Proszę poszukać w swojej okolicy psychologa lub psychiatry z dobra opinią. Jeśli to rzeczywiście zaburzenie obsesyjno-kompulsywne, zalecam terapię poznawczo-behawioralną, bardzo dobrze sobie z tym problemem radzi. Pozdrawiam!