Czy obsesja może doprowadzić do utraty kontaktu z rzeczywistością?

Witam, taka forma zachowań może mieścić się w spectrum zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych. Aby stwierdzić jak to wpływa na życie osoby o której Pan napisał potrzebne jest więcej informacji. Proszę skonsultować się z psychologiem. Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Panu,

Może powstać ograniczenie kontaktu z otoczeniem, gdyż umysł i myśli są pochłonięte przedmiotem obsesji, że czynności przymusowe, zachowania i rytuały są powtarzane wielokrotnie (takie, jak wielokrotne mycie rąk, porządkowanie, wykonywanie czynności w określonej kolejności).

Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne są wyleczalne.

Życzę Panu Dużo Dobrego,
Irena Mielnik-Madej