Przyjaźń pomiędzy byłym uczniem a wychowawczą

2Przyjazn pomiedzy bylym uczniem a Wychowawczynia: Ciezko mi stwierdzic czym jest dla mnie przyjazn-zawsze bylam osoba zamknieta- mam paru dobrych znajomych i jedna kumpele ale Ona mnie nie rozumie w kwestii uczucia jakie mam po stracie Mamy i braku relacji matka corka. A TA relacja po czesci oddaje mi, wypelnia brak Matki. Nie oczekuje nie wiadomo czego, ale wiem ze to co jest teraz jest oparte na wzajemnosci i zainteresowaniu druga osoba, lubimy sie, rozumiemy sie. Wiem ze moge Jej ufac.

Pozdrawiam.

Jeśli czuje się w relacji Pani dobrze i bezpiecznie, nie ma przekraczania granic, ani nieszczerości intencji itp to jak długo Pani i drugiej stronie to odpowiada w tej formie nie ma zewnętrznych przeciwwskazań. Szczególnie, że różnica wieku nie jest diametralna czy drastyczna.

Czy jest Pani pewna i czuje się bezpiecznie w tej relacji? Bo jeśli tak - nie ma żadnych problemów, ani barier które miałyby przeszkodzić Wam w tej przyjaźni. Jednakże jeśli relacja ta budzi w Pani dyskomfort i jest czymś, co ma zapełnić pustkę po stracie matki (czyli relacja nie jest budowana sama dla siebie, lecz istnieją z niej wtórne zyski które odbierają bezwarunkowość takiej przyjaźni), wtedy warto się nad tym bardziej zastanowić. Przede wszystkim nad tym czy jest pani w przyjaźni z daną osobą, bo rzeczywiscie czuje z nią więź/lubi ją itp. czy też ma Pani z tego jakieś zyski i to one motywują do podtrzymania znajomości. Pozdrawiam.