Przyjaźń pomiędzy byłym uczniem a wychowawczynią

Witam, Mam pytanie odnośnie relacji z byla wychowawczynią. Otóż podczas nauki w szkole średniej bardzo mnie polubila, kiedy zmarła moja Mama, bardzo mi pomagala, Pisalysmy sms. Po skonczeniu szkoly kontakt sie urwał Odezwalam sie po 7 latach- wyslalam kartke Powiedziala mi podzczas rozmowy (tel) ze cieszy sie, ze o niej pamietam, ze moge do niej dzwonic, pytala czy mam sie z kim wyagadac i w ogole cala rozmowa przebiegla jak z przyjacielem.Czy przyjazn miedzy uczniem a Wychowczynia jest mozliwa?

Dzień dobry!

Między uczniem a nauczycielem istnieje różnica wieku, a przede wszystkim stosunek zależności, który zazwyczaj uniemożliwia partnerskie relacje. Jeśli jednak minął jakiś czas, obie Panie jesteście obecnie dorosłe, nie łączy Was już relacja uczeń-nauczyciel - moim zdaniem, jak najbardziej, możliwe jest stworzenie nowej relacji na innych zasadach, spotkania, rozmowy, wspieranie się, wzajemna ciekawość swoich spraw itp. Pytanie, co dla Pani oznacza słowo "przyjaźń" i jak wyobraża sobie Pani Waszą relację.

Pozdrawiam!

Teoretycznie jest jest możliwa. Wszystko zależy od intencji i szczerości obydwu stron, a także od wieku. Nie wiem dokładnie jak jest w Pań przypadku, jakie intencje zapoczątkowały relacje oraz jakie kryją się obecnie. Zachęcam do działania w taki sposób, by czuła się Pani w tej relacji dobrze i bezpiecznie, w razie potrzeby ochraniania swoich granic. Jeśli poczuje się Pani źle, wykorzystywana czy zagrożona, zawsze może Pani taką relację zakończyć. Być może jednak obydwu stronom przyniesie ona korzyści i nie kryje się za nią nic poza rzeczywistą sympatią.