Bliska relacja nauczyciela i ucznia a możliwe problemy

Witam, moja koleżanka zakolegowała się z wychowawczynią naszej klasy, raz zdarzyła się sytuacja, że pani zaprosiła ją do galerii. Niestety, moja koleżanka miała 3 razy nocne koszmary w których wystąpiła nauczycielka. Pierwszy sen był związany z wyjściem do galerii, w drugim koleżanka całowała się z wychowawczynią, a w trzecim był tzw. trójkącik. Brali w nim udział: koleżanka, chłopak koleżanki i nauczycielka. Proszę o informacje co zrobić aby takie sytuacje się nie powtórzyły, z góry dziękuję.

Witam. Proponuje, aby koleżanka wróciła do dawnej relacji. Powinny wiązać ją relacje czysto szkolne- wychowawca - uczeń. Aby zmiana nie nastąpiła nagle i ostro, powoli lecz stanowczo powinna wycofywać się z tej relacji.

Jesli niepokoi się Pani o koleżankę, może z nią Pani o tym porozmawiać. Ważne jednak, by nie oceniać, ale raczej opowiedziec o swoich uczuciach, wątpliwościach czy obawach. Jesli koleżanka wyrazi taką chęć, będzie Pani ją mogła wspierać w rozluźnieniu tego kontaktu czy stawianiu granic. To ona jednak będzie musiała podjąć decyzje i wziąć za nią odpowiedzialność. Ta relacja dzieje się między nimi (zakładam, ze obydwie są pełnoletnie) i de facto nie ma Pani na nią bezpośredniego wpływu, ale może Pani podjąć rozmowę i wyrazic swoją chęć pomocy.