Problemy partnera w relacjach z rodzicami

Witam. Mój Mąż ma problemy w relacjach ze swoimi Rodzicami, z którymi prowadzi wspólną firmę. Ojciec często go wyzywa, poniża, także przy pracownikach. Matka kiedyś stawała po stronie Syna, ale od kiedy jest w związku ze mną, traktuje go, jakby ją zdradził i nie reaguje na jego problemy z Ojcem. Ja do tej pory staralam się nie wtrącać, ale w końcu nie wytrzymałam i pojechałam z nim do Rodziców, aby spokojnie porozmawiać i stanąć w obronie Męża. To rozpętało piekło. Nie wiemy co mamy robić.

Dzień dobry.

Opisywana przez Panią sytuacja nie jest prosta. Wydaje się, że rodzice Pani męża nie przyjmują do wiadomości, że syn jest już dorosły i prowadzi odrębne, autonomiczne życie. Nie ułatwia tego wspólne prowadzenie firmy, która, jak rozumiem, jest firmą rodziców męża. Być może rodzice uważają, że ta zależność jest dowodem na brak samodzielności syna.
Jeżeli spokojna rozmowa z rodzicami na temat ich postawy nie pomoże, sugerowałbym rozważenie znalezienia innego miejsca pracy, co w dzisiejszych czasach nie jest łatwym rozwiązaniem.
Na koniec dodam, że warto wspierać męża w jego trudnych relacjach z rodzicami, jednak stawanie w jego obronie i "wtrącanie się" pokazuje tylko, że nie tylko rodzice, ale również Pani uważa go za osobę, która nie jest w stanie sama o siebie "zawalczyć".

Pozdrawiam.

Czasem bycie w więcej niż jednej roli jest trudne. Pani mąż jest zarówno w roli syna jak i współpracownika. Być może zarówno jemu, jak i jego ojcu trudno jest te role i relacje rozdzielić i stąd biorą się konflikty? Być może wspólna działalność jest dla nich zbyt trudna? Szczególnie, że aby stanąć w swojej obronie często trzeba postawić jasne i stanowcze granice, o co trudniej jeśli role są "splatane".
Pani pomoc, choć szczera i wynikająca z chęci wsparcia może czasem jeszcze bardziej sytuacje splątać. To mąż potrzebuje sam wiedzieć czego chce i oczekuje od rodziców, na co chce i może się zgodzić, jasno im to komunikować, a także pytać ich o to. Ważna jest także konsekwencja przestrzegania ustalonych reguł, brania odpowiedzialności za ich naruszenie oraz możliwość działania.