Pocałunki i przytulanie w przyjaźni damsko-męskiej

Czy pocałunki i przytulanie się jest normalną rzeczą w przyjaźni damsko-męskiej ?Ja mam 23 lata a on 30?oboje jesteśmy w związkach

Myślę, że w granicach powszechnie uznanej normy, takie relacje miedzy dwoma osobami, szczególnie przeciwnej płci, wykraczają poza granice. Proszę porozmawiać ze sobą o tym w jakim kierunku zmierza Wasza znajomość, tak żeby nie wyrządzić krzywdy samym sobie oraz osobom, z którymi jesteście Państwo związani.

Dzień dobry, pocałunki i przytulanie zgodnie z naszymi normami kulturowymi raczej wykraczają poza zwykłe relacje przyjacielskie. Zależy to jeszcze od tego czy dzieje się to w towarzystwie innych osób (przytulanie się przy powitaniu znajomych) czy na osobności. Jakie to pocałunki? Pocałunek w policzek przy powitaniu, czy pocałunek w usta mają różne znaczenie. Jeżeli zastanawia się pani czy te zachowania mieszczą się w normie "przyjacielskiej" zachęcam do rozmowy ze znajomym. Pozdrawiam.

Samo zadanie pytania tu na portalu i niepewność z tym związana pokazuje, iż zachowania opisywane przez Panią wykraczają w jakimś sensie poza normę i gdzieś podświadomie Pani to odczuwa. Polecam porozmawiać z przyjacielem o tej sytuacji i o tym, w jakim kierunku idzie wasza znajomość. Oczywiście - jak już napisał pan Daniel - pocałunki są różne (i nie precyzuje tu Pani o jakie pocałunki chodzi), lecz jeżeli Pani odczuwa, iż "może to wykraczać poza normę", to rzeczywiście coś jest na rzeczy. Pozdrawiam.