Przytulanie się 6-letniego dziecka do obcych mężczyzn

witam!mam 6 letniego synka chodzi do przedszkola ogolnie rozwija sie bardzo dobrze jest bystry i madry .nie pokoi mnie jedna sprawa moj synek caly czas sie przytula do obcych mezczyzn ,chłopcow z podworka czy do kolegow z treningu albo do trenera klepie po posladkach albo szczypie chłopcow alanek jest kochanym dzieckiem i jest przytulany przezemnie i przez meza czy z moim dzieckiem jest cos nie tak? prosze o odp

Warto także zapytać innych opiekunów dziecka, czy zachowanie pojawia się zawsze czy tylko w określonych sytuacjach.
W razie nasilenie lub utrzymywania się zachowania można skorzystać z pomocy psychologa dziecięcego.

Dzień dobry!

Ważna byłaby dłuższa osobista rozmowa, zebranie większej ilości informacji oraz osobisty kontakt z dzieckiem.
Być może to naturalny etap rozwoju seksualnego. Być może nawyki obserwowane wśród najbliższych (np. znajomych dorosłych, w rodzinie, u innych dzieci). Być może zachowania związane z cechami temperamentu i osobowości dziecka (np. z opiekuńczością, ekstrawersją lub potrzebą dominacji w relacjach).

Aby podejrzewać lub wykluczyć poważniejsze przyczyny (np. że dziecko zostało nadużyte seksualne) jest zbyt mało informacji.

Zachęcam do rozmów z synem oraz rozmowy z przedszkolanką/ opiekunką/ nauczycielką, która obserwuje dziecko na co dzień. Warto zachować czujność i ciekawość - ale też pozytywne myślenie.

Pozdrawiam!

Witam, proszę udać się z synkiem do psychologa klinicznego dziecięcego, warto przyjrzeć się sprawie, psycholog ma możliwość wykonania szeregu badań które wykluczą jakieś poważne przyczyny tych zachowań, podpowie jak postępować aby wyeliminować nie pożądane zachowania.Pozdrawiam