Niechęć do przytulania u 7-miesięcznego dziecka

Witam. Synek ma 7 miesiecy, nie lubi sie przytulac , czasem gdy go przytulam to placze i sie wyrywa. Nie reaguje placzem jak wychodze z pokoju? Czy to jest normalne? Czy nie jest ze mna zwuazany? Jest mi smutno z tego powodu , co robic?

Warto na początek skonsultować się z pediatrą dziecka. Jeśli zaobserwują Państwo inne odstępstwa od normy w rozwoju Malucha ( w tym rozwoju uspołecznienia i przywiązania), lekarz skieruje na specjalistyczną diagnostykę w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Podobne objawy mogą, ale nie muszą (zależnie od współwystępowania innych nieprawidłowości) wskazywać na jakieś zaburzenie lub tez mieścić się w granicach normy i cech osobniczych Maluszka. Żeby to jednak stwierdzić konieczny jest szerszy wywiad i obserwacja zachowania Synka.

Dzień dobry!

Proszę osobiście skonsultować się z psychologiem rozwoju. Aby lepiej zrozumieć Państwa sytuację, konieczny jest osobisty kontakt i obserwacja dziecka.

Pozdrawiam!